Ретроспективна виставка Юрiя Скандакова

16 жовтня в одеському художньому музеї розпочнеться ретроспективна виставка творчості живописця, графіка, сценографа, дизайнера и педагога Юрія Скандакова.

Вашій увазі буде представлена ​​втрачена колекція робіт львівського митця.

Роботи художника-імпресіоніста періоду з 1960 по 2007 роки були ретельно зібрані по всьому світу в одну колекцію аби показати різноманітність творчості живописця.

Юрій Скандаков – художник-імпресіоніст, представник неофіційного мистецтва львівського культурного середовища 1960-х – 1980-х років та часів української Незалежності.

Юрій Скандаков був яскравим представником свого часу, справжнім “шістдесятником”. Він обдарований, талановитий та ерудований чоловік. Дитина свого часу. Проте, він не звертався до революційної тематики в своїх сюжетах, як це робили його сучасники..

Через творчість, він висловлює свою любов до України та Львова.

Сюжет його робіт «Відродження нації», «Замордована Україна», сповнений щирим патріотизмом та любов’ю до країни, яка виростила його.

На ранній картині «Відродження нації» зображені всі почуття автора. На темно-синьому тлі можна побачити силуети людських постатей, що несуть в руках хоругви із жовто-блакитними стрічками. Вони постають наче з пітьми, але йдуть до світла, тобто композиційне рішення вселяє позитивні емоції і надії на відродження національної ідеї і ці фігури є її просвітителями.

Виставка робіт Юрія Скандакова буде відкрита для відвідувачів до 30 жовтня, тож не пропустіть можливість поринути у світ культурного середовища 1960-х – 1980-х років та часів української Незалежності.