Про художника

Юрій Володимирович Скандаков (1932–2007) – видатний львівський художник-живописець і графік андеграундного мистецтва 1960-х – 1980-х років. Викладач і завідувач кафедрою художнього текстилю Львівського інституту декоративного і прикладного мистецтва (нині – Львівська національна академія мистецтв).

Юрій Скандаков залишив по собі багату живописну, графічну, декоративно-ужиткову й театрально-декораційну спадщину, що сягає розмаху його неординарного і могутнього таланту, що проявився у праці у Львівському драматичному театрі, Будинку моделей, де він працював модельєром-конструктором. 
Творча праця Ю. Скандакова як художника-модельєра і дизайнера спролонгувала створення знакових композицій, логотипів чи цілих напрямів в моді.

Окрім того, працюючи в бюро технічної естетики телевізійного заводу «Електрон» Скандаков створив логотип підприємства у вигляді голубої летючої миші. Важко переоцінити його внесок у дизайнерські рішення автобусного заводу «ЛАЗ». Таким чином, Юрій Скандаков до якої з галузей не торкався би – усюди вносив якісний творчий почерк. 

Виставка «Юрій Скандаков. Повернення феномену», що відбудеться у серпні – вересні у столиці – це знакова подія для культури Києва, а самий «феномен Скандакова» є яскравою сторінкою національного образотворчого мистецтва другої пол. ХХ – поч. ХХІ ст. Вона презентуватиме найкращі твори митця починаючи з 1960-х рр.