Кураторська екскурсія “Юрій Скандаков. “Повернення феномена” у галереї “Vovatanya” Gallery (м. Харків)

У понеділок, 4 жовтня 2021 р. о 16:30 запрошуємо Вас на кураторську екскурсію виставковим проєктом «Юрій Скандаков. Повернення феномена». Її проведе Володимир Петрашик – кандидат мистецтвознавства, доцент, головний редактор журналу “Образотворче мистецтво”.

Метою проєкту є відродити ім’я унікального митця, показати справжні художні шедеври та особисто познайомити поціновувачів мистецтва з його творчістю.

Ю. Скандаков залишив по собі багату живописну, графічну, декоративно-ужиткову й театрально-декораційну спадщину, що сягає розмаху його неординарного і могутнього таланту.

Вашій увазі будуть представлені глибоко психологічні портрети й лірико-епічні пейзажі складні за формою, змістом та композиційною побудовою, які здавалися на період 1960-х – 1980-х рр. нетиповими, не шаблонними і були високо оцінені такими авторитетами у галузі мистецтва як Б. Возницький (1926–2012), І. Марчук та ін..

Особливу увагу привертають оригінальні сюжетні композиції Скандакова, де експресивність темпераменту художника поєднується з декоративністю їх настроєвості.

Його авторський почерк – це абстракція з трьома контрастними колірними домінантами: білий, чорний і червоний. Скандаков майстерно поєднує геометричні форми, показує гармонійність вертикалей і горизонталей, силуети та сюжети, які торкаються самого серця.

Розповідь куратора проєкту та безпосереднє спілкування з шедеврами допоможуть збагнути суть феномена Скандакова.

Запрошуємо!  Подія “Юрій Скандаков “Повернення феномена”